Sırrı Sakık dan gururlu sözler

Varto DTP İlçe binasında yaklaşan yerel seçimler nedeniyle halk toplantısı düzenlendi. Toplantıya, DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, DTP Muş İl Başkanı Maşallah Yamaç, Varto Belediye Başkanı Nurgül Özer'inde aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan DTP Muş İl Başkanı Maşallah Yamaç, Kürtler olarak 29 Mart Yerel Seçimleri'nde DTP'li belediyelerinin sayısını iki katına çıkararak dünya kamuoyuna seslerini ve güçlerini göstereceklerini söyledi.

Yerel seçimlerde AKP'ye Kürtlerin ders vermesi gerektiğini belirten Yamaç, Kürtlerden çalışma seferberliğini başlatmasını istedi

Yamaç'tan sonra söz alan Muş Milletvekili Sırrı Sakık, AKP'nin seçimler öncesinde açtığı TRT 6'yı eleştirerek, kanalın AKP'nin seçim oyunu olduğunu söyledi. Sakık, "Hiç kimse biz Kürtlere şunu verdik demesin. Siz kimsiniz, kime ne veriyorsunuz? Buna ne hakkınız var? Açık ve net söylüyoruz. Kürtler'de güzel bir söz vardır. Ayran isterken, kabınızı saklamayın. Biz ayran içerken kabımızı saklamıyoruz. Sayın Başbakan, Sayın Baykal, Sayın Bahçeli, Sayın Genelkurmay Başkanı sizler Türk halkı için ne istiyorsanız, biz de Kürt halkı için onu istiyoruz" diye konuştu.

TRT 6'da program sunun Kürt sanatçılara da seslenen Sakık, "Tatlı su balıkları, Kürtlerin sırtından rant sağlayamaz. Çıkıp TRT 6'i göklere çıkarıp övüyor. Bunlar kimin değirmenine su taşıyor tabiî ki AKP'nin. Kimse Kürt halkı üzerinde siyaset yapamaz" dedi. Yapılan konuşmaların ardından Muş Milletvekili Sırrı Sakık halkın sorunlarını dinledi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !