Osman Baydemir: Geride kalan 5 yıl

  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir 5 yıllık hizmet sürecini değerlendiren bir toplantı yaptı. Baydemir, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda yapılan toplantıda Çevre Koruma, Strateji, Yazı İşleri, Hukuk, İç Denetim ve Teftiş Kurulu Daire başkanlıklarına bağlı ekiplerle bir araya geldi.

  5 yıllık zaman dilimi içerisinden yüzünün akıyla çıkmasının en önemli sebebinin mesai arkadaşlarıyla yürek birliğiyle çalışmasına bağlayan Baydemir, "Hep birlikte halkımızın karşısında alnımız ak, başımız dik çıkmayı başardık. Eğer yaşanan bir eksiklik varsa öncelikle benim şahsımındır. Ama gerçekleşen başarılar sizlerindir. Sizin emeğinizdir. Bunun için sizi yürekten kutluyorum. Diğer kentlere ayrılan bütçeyle yapılan hizmetin 10 katını yaptık. Hükümet Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 21 ile yapmış olduğu teşvik toplamının Bursa kadar etmiyor. Allah'ın izniyle sevgiyle, birlikle, çalışmayla yoksulluğu kaderimiz olmaktan çıkartacağız" dedi.

  Göreve geldiği ilk günden itibaren kendisini halkın başkanı değil hizmetkarı olduğunu belirten Osman Baydemir, "Hepimiz birbirimizin kardeşiyiz. Ben hiçbirinizden büyük değilim. Halkımın gerçekliğini bilerek hizmet eden arkadaşlarımız benim başımın tacıdır. Kentin yüzde 60'ı işsiz, sokaklarda esnaf ve aile ziyaretlerinde yapmış olduğum görüşmelerde yoksulluk bir tokat gibi yüzüme çarpıyor. Bu durum yüreğimi yakıyor" ifadelerini kullandı.

  Ankara'dan gelen müfettişlerin, belediye personelinin fazla olduğunu ve ekonomik tasarruf için işçi çıkartılması gerektiğini kendilerine bildirdiklerini ifade eden Baydemir, "Dizimde derman olduğu müddetçe ekonomik tasarruf için hiçbir emekçi arkadaşımın işine son vermeyi doğru bulmuyorum. 10 yıldan önceki zaman diliminde hiçbir bankanın maaşlar düzenli yatırılmadığı için işçilere kredi kartı vermiyordu. Son 10 yılda maaşlarda hiçbir aksama olmadı. Bundan sonra da olmayacak. Ben yorganımı satar yine işçilerime maaşlarını öderim" şeklinde konuştu.

  Baydemir kentin koşullarının belediye başkanlığı yapmak için oldukça ağır olduğunu belirterek, "Ben koltuk, makam için bu görevi yapmıyorum. Sadece halkımın haklı davasına inandığım için bu görevi yapıyorum. Hiçbir birey halkı refaha kavuşmadıkça özgürleşemez" diye konuştu.

  Başkan Baydemir son olarak toplantıya katılanlara teşekkür ve şükranlarını sundu. Uzun süreli alkışların ardından Baydemir işçileri tek tek tokalaşarak uğurladı.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !