Görünen zanlı öldü, peki kim hesap verecek?

  Eski JİTEM Diyarbakır Grup Komutanı ve Devlet Övünç Madalyası sahibi emekli Kurmay Albay Abdülkerim Kırca, Güvercinlik'teki askeri lojmanında dün ölü bulundu. Diyarbakır JİTEM Grup Komutanlığı'nda faili meçhul bir cinayete kurban giden Cem Ersever'in yerine gelen Kırca'nın ölümünü soruşturmak üzere olay yerine gelen polislerin lojmana girmesine izin verilmedi. Sekiz cinayeti kapsayan JİTEM davasının sanıkları arasında yer alan Kırca'nın ölümüyle ilgili soruşturmayı, sivil değil askeri savcı üstlendi. Güneydoğu'daki ölüm kuyularının da sorumlularından olduğu iddia edilen Kırca'nın, beylik silahıyla kafasına bir el ateş ederek intihar ettiği öne sürüldü.
Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır'da binbaşı rütbesiyle görev yaptığı dönemde 'Kerim Binbaşı' olarak tanınan Abdülkerim Kırca, dün sabah Güvercinlik'teki askeri lojmanlardaki evinde ölü bulundu.

  Polis lojmana alınmadı (?)

  Kırca'nın ölümünü soruşturmak üzere olay yerine gelen polisler, 'askeri bölge' olduğu gerekçesiyle lojmanlara alınmadı. Emekli kurmay albay olmasına rağmen Kırca'nın ölümüyle ilgili soruşturmayı da sivil değil askeri bir savcının yürüttüğü öğrenildi.
Abdülkerim Kırca'nın kuşkulu ölümüyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken Kırca'nın beylik tabancasıyla kafasına bir el ateş ederek intihar ettiği öne sürüldü. Bir çatışmada omuriliğinden vurulduğu için tekerlekli sandalyeye mahkum olan Kırca'nın, askeri lojmanda eşiyle birlikte yaşadığı biliniyor. Ancak intihar anında eşinin evde olup olmadığı bilinmiyor.

Değerli yorumlarınızı esirgemeyiniz..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !